Хасково би Монтана в инфарктен мач, титлата ясна в неделя в зала Дружба

Шампионът в баскетболната лига при жените ще стане ясен в неделя, 30 април, в петия решителен двубой. Днес хасковлийки се наложиха над Монтана със 74-69  в инфарктен мач като гости и върнаха интригата в битката за златото. Резултатът от досегашните срещи е 2:2.

Двата отбора предложиха страхотно зрелище с много обрати, а двубоят бе решен буквално в последните секунди.

Момичетата на Елена Станкова натиснаха още в началото на мача и се добраха до стабилен аванс. Във втората четвърт домакините щурмуваха ентусиазирано и намалиха разликата, но скоро тя отново бе двуцифрена.

В края на мача контузии и в двата отбора извадиха ключови състезателки, Монтана дръпна в резултата, минутите до края на мача бяха инфарктни, но в крайна сметка хасковлийки завършиха двубоя с преднина от 5 точки.

Така интригата за шампионската титла се връща обратно в Хасково, денят на истината е в неделя в зала Дружба.