Хасково записа убедителна победа в Стара Загора без публика

Баскетболистките на Хасково остават лидер във временното класиране в Държавния шампионат за жени след поредна победа. Тази вечер момичетата на треньора Елена Станкова надиграха без проблем Берое в Стара Загора с резултат 95-78 точки. Носителките на Купа България за 2017-та година постигнаха победата пред празни трибуни в Стара Загора заради наказание след боя в Хасково.

Двубоят започна оспорвано, но след средата на първия период Хасково направи серия от точки и взе нещата в свои ръце. Постепенно гостенките започнаха да покачват преднната си и след силна втора част поведоха с 18 токи на полувремето. След почивката дойде и най-голямата разлика от 25 точки при 65-40. Берое направи късен щурм като задържа гостите без кош в последните две минути и половина на мача и направи серия от 12 точки, но разликата бе прекалено голяма за обрат в резултата.

Най-полезна за хасковлийки бе капитанката Радостина Димитрова с 29 точки, а дабъл-дабъл от 22 точки имаше Челси Лий. Дженифър О′Нийл приключи с 13 точки.

Последният мач за хасковлийки ще бъде в дена на изборите – 26 март, когато тимът приема у дома Нефтохимик.