Хасково разгроми Септември в зала „Дружба“

Изображение 1 от 6

Женският баскетболен тим на Хасково разгроми отбора на Септември в последния кръг от Държавното първенство за жени тази вечер в зала „Дружба“. Носителят на Купа България 2017 се наложи над съперничките с резултат  128-71 и се бетонира на първото място. Тимът на Елена Станкова е с актив 11-3, а „Септември“ е с 14 поражения. В следващия кръг Септември приема Монтана, а хасковлийки гостуват на Берое Стара Загора.

Хасковлийки вкараха 35 точки срещу 13 на съперника и поведоха с 22 точки аванс още в първата част. Гостите изиграха по-силна втора четвърт, но на почивката разликата беше вече над 30, след като домакините вкараха почти 70 точки за едно полувреме. Нищо не се промени през второто, разликата в резултата само нарастваше. Момичетата на Елена Станкова удържаха аванса си до края на мача,завършил с повече от убедителен резултат.