Хасково победи Берое и затвърди лидерството, бой прекъсна мача

Хасково 2012 остава начело в женското първенство по баскетбол. Това стана факт, след като тимът воден от Елена Станкова победи и Берое Стара Загора у дома с 82-76. Така гостенките остават на третото място с две загуби. Втори във временното класиране е Монтана 2003.

За съжаление, обаче мачът бе белязан с грозни сцени по трибуните, които го прекъснаха за около 40 минути. Принудителната пауза беше дадена в оставащите осем минути преди края и резултат 69-57 за домакините. След закачки между феновете на двата отбора се стигна до размяна на удари, но за щастие ситуацията бе овладяна бързо от охраната, която спря агитката на гостите. В резултат на това съдиите прибраха двата отбора в съблекалните до подновяване на мача.
    Иначе най-резултатни за успеха на гостите бяха Челси Лий и Радостина Димитрова с по 22 точки, като първата хвана и 18 борби за дабъл-дабъл. Виолина Кочева също бе на много добро ниво със своите 19 точки, 7 асистенции и 6 борби.

Следващата седмица беройки ще приемат Монтана, а пък Хасково ще гостува на Нефтохимик.