„Хасково 2012„ разби „Нефтохимик” с 22 точки разлика

Женският баскетболен отбор „Хасково 2012 записа третата си поредна победа в държавното първенство срещу „Нефтохимик 2010” в Бургас. Гостите надделяха убедително над домакините с 84-62 точки.

Бургазлийки имаха преднина само в първите няколко минути, но в края на откриващата част „Хасково 2012” взе водачеството и не го загуби до края на мача. На почивката отборът водеше с 8 точки и успя да остане напред през третата част. Хасковлийки спечелиха категорично последната десетка и направиха победата си в мача категорична - с 22 точки разлика.

Освен днешната победа момичетата на треньора Елена Станкова имат две победи срещу „Берое” Стара Загора и „Септември 97”. Загуба записаха единствено в първия кръг на шампионата срещу шампиона „Монтана 2003”.

В следващия си двубой „Хасково 2012” ще гостува на „Монтана 2003” на 18 декември.