Емирджан позлати Хасково на Държавното по бокс в Габрово

Хасковският боксьор Емирджан Мехмед за пореден път спечели златен медал, този път от Държавния личен шампионат за ученици в Габрово. Талантливият състезател се класира на първо място в категория до 62 кг след като реализира 3 победи. В първия мач възпитаникът на хасковския клуб по бокс „Севдалин Василев“ победи представителя на „Ботев“, на полуфинала - състезателя на „Кико“ София, а на финала игра срещу „Бокс за всички“.

„Няма как да не съм доволен от представянето на Емирджан“, каза единият от треньорите му Людмил Димитров – Слюдата и нескромно припомни, че равносметката за тази година на възпитаника му е 20 победи и само една загуба. През през 2016-та той има общо четири златни медала – първо място на Купа България в Сливен, злато на Отборния шампионат в Русе, първо място на шампионата в Габрово, както и едно пето място на Европейското в Хърватия.

От хасковския клуб заявиха, че вероятно Емирджан ще участва в класацията на Спортното училище „Стефан Караджа“ за спортист на годината и очакванията им са той да бъде в челната тройка.

На Държавното в Габрово се състезаваха още четирима възпитаници на „Севдалин Василев“, но те останаха извън челното класиране. Денис Събев се класира пети в категория до 34 кг, на същата позиция е Алтай Кадир в категория до 65 кг, шести е Асен Асенов в категория +76 кг, а Мустафа Мустафов остана на девето място в същата категория.

В състезанието участваха общо 182-ма състезатели от 42 клуба от цялата страна.