Отново футбол на „Ямача”, 6 гола в първото дерби

Футболните срещи отново са факт на стадион „Хасково” от днес. На терена на „Ямача” се срещнаха двата хасковски отбора – „Хасково 1957” и АФК „Хасково”, които си размениха по 3 гола в областната футболна група. Още в първата минута двубоят започна зрелищно, когато Николай Скерлев откри за домакините от „Хасково 1957”. В 9 минута Джани Халим изравни. Отново той даде аванс на АФК „Хасково” с гол в 38 минута.

През второто полувреме Николай Скерлев изпълни дузпа и изравни за 2:2 в 63 минута. Малко по-късно ФК „Хасково 1957” отново вкараха и направиха обрат с 3:2 с гол на Стилян Бръмчев. В последните минути на мача младите футболисти на АФК „Хасково” изравниха отново за 3:3. Точен бе Иван Манолов.

Срещата се игра пред погледите на около 150 запалянковци. Техните автомобили останаха зад бариерата, която ограничава достъпа по алеята до централния вход.