Григор Димитров е полуфиналист в Синсинати

Григор Димитров продължава с отличното си представяне на турнира в Синсинати и утре ще играе на полуфинал.

Поредната му жертва стана американеца Стив Джонсън, който го отстрани на тазгодишния Уимбълдън. Този път хасковлията показа по-голямата си класа и се наложи с 7-6(8), 6-2.

Първият сет протече характерно за мач на Джонсън, като и двамата печелеха подаванията си. Само в третия гейм Григор отрази една точка за пробив. В тай-брейка българинът имаше леко превъзходство, но и Джонсън имаше шанс да го спечели при 7-8. Рамката на ракетата на "янкито" помогна за успеха на Димитров с 10-8.

Спечеленият сет, като че ли реши срещата. Григор направи пробив още в първия гейм на втората част. Джонсън, който умее да играе само сервис - мрежа се пречупи и в петия гейм отново беше пробит. Това направи завършека на сета чиста формалност.

Димитров чака своя съперник от победителя от хърватската двойка Марин Чилич и Борна Чочич. Така 25-годишният хасковлия може би ще има възможност да си отмъсти за неприятната загуба на Олимпиадата в Рио.

Източник: topsport.bg