Барса спечели финала на Шампионската лига

Шампионът на Испания - „Барселона", спечели финала в Шампионската лига, съобщи topsport.bg.

Каталунците надиграха първенеца на Италия - „Ювентус", с 3:1 в изпъстрен с множество положения, но и доста спорни ситуации мач.

Ракитич даде преднина на "блаугранас" само след 4 минути игра, Мората изравни през второто полувреме, а Луис Суарес изведе отбора си напред с гол в 68-ата минута на двубоя. Точка на спора сложи Неймар, в 7-ата минута на даденото от рефера продължение.

Така „Барселона" спечели мечтаната пета титла от надпреварата.

Двата достойни съперника премериха сили на „Олимпиащадион" в Берлин, като мачът очаквано предизвиква огромен интерес и по предварителни данни бе наблюдаван от над 200 млн. зрители.

Медиите на Апенините и Пиренеите обявиха всички титуляри на отборите-финалисти още към 17:00 часа, българско време.

По традиция стартовите единайсеторки на двата тима трябваше да станат известни около 45 минути преди началото на двубоя, но някои от средствата за масова информация изпревариха събитията и предположиха (както се оказа в последствие) съвсем точните титуляри на каталунците и „бианконерите", оставили имената си в историята:

ЮВЕНТУС: Буфон, Лихтщайнер, Бонучи, Бардзали, Евра; Маркизио, Пирло, Погба; Видал; Тевес, Мората

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Алвеш, Пике, Масчерано, Алба; Ракитич, Бускетс, Иниеста; Меси, Суарес, Неймар

Съдия: Джунейт Чакър

Стадион: "Олимпиащадион", Берлин

Източник: news.bg