Мечтан дебют за Стамен Белчев: Треснахме Локо ПД с 2:0, изтървахме още

Димитър Алексиев разпечатва за втори път вратата на Локо

Как трябва да играе Хасково нагледно показа хасковският кадър Стамен Белчев. Миналата седмица той пое отбора на ФК”Хасково” сред много скептицизъм - не дали отборът ще остане в А група, а че ще запази поне достойнството. Запази го и още как. Днес треснахме отбора на Коко, Моко, Марешки и майните или иначе казано Локомотив Пловдив с категоричното 2:0. Нашите спретнаха екзекуцията още в първото полувреме, а после изтърваха да доубият жалките смърфове. Накрая и те се отчетоха с една греда, дело на Мартин Камбуров след фирмено изпълнение на фаул. Комбинациите, борбата и стръвта към победата обаче бяха хасковски.

Още в първата минута шокирахме гостите с 1:0 с гол красавец на Тейнур Марев. Той бе много критикуван след унизителната загуба от Левски с 0:8, но се видя как един играч може да има две лица в зависимост от треньора. Марем бе един от най-добрите за Хасково. Дебненият от Берое Стара Загора Димитър Алексиев увенча отличната си пролет с отличен гол в 40-тата минута, който предреши мача. За разлика от предишни двубои, „Хасково” не се отказа, не се умори и не загуби настроение за игра. И резултатът бе налице. След победата Хасково е с 11 точки и макар че още е на последно място, вече се диша по-леко. Разликата със спасителното място, заето именно от Локо ПД, е вече само на 9 точки, вместо на далеч по-безнадеждните 13 т. При встъпването си в длъжност Стамен Белчев прогнозира, че 7 победи спасяват Хасково в А група. Първата от 7-те вече е факт.