Берое ни сгъна на 2 за полувреме, доиграването днес от 20 часа

Мапуко подминава хасковския вратар за 2:0 за Берое/снимки - Берое/

Берое Стара Загора се разправи с Хасково само за едно полувреме, в което дръпна с 2:0, изтърва още 3 възможности за гол, съдията им отмени такъв, а устремът на зелено-белите бе секнат от порой и градушка, който отложиха мача за днес от 20 часа. Тогава в Града на липите ще започне доиграването на второто полувреме, което въобще не бе започнато заради проливния дъжд, който наводни градския стадион в Стара Загора. Крайният резултат ще е ясен някъде около 21 часа.

Иначе самия мач се изигра почти на една врата, тази на Хасково. Домакините бяха по-активния отбор и създадоха много опасни положения за гол преди да открият резултата в 32-та минута чрез Венци Христов. Той се измъкна от защитата на Хасково и с техничен удар промуши кълбото в мрежата на Боян Пейков. Малко по-късно Георги Костадинов вкара втори гол, но съдиите го отмениха заради засада. Това обаче не спаси хасковлии, които инкасираха второ попадение преди почивката. Разписа се екзекуторът на Левски Жуниор Мапуко. Конгоанецът врътна няколко бранители плюс вратаря Пейков и завърши красива атака на заралии за 2:0. През първите 45 минути Хасково имаше 2 положения за гол, като най-добре отиграното бе острия удар на Педро Еуженио, избит със сетни сили от старозагорския вратар, а най-чистото на Дончо Атанасов в 43-тата минута, когато от 16 метра той стреля в аут. "Червено-белите" се прибират до Хаково, а в неделя пътуват отново до Стара Загора за доиграване на мача. Съставът на Хасково за двубоя

22. Боян Пейков – 20. Педро Еуженио, 26. Костадин Ничев, 14. Иван Скерлев, 17. Кирчо Крумов – 66. Васил Велев, 19. Мартин Райнов – 4. Недялко Хубенов (к), 23. Владислав Узунов, 9. Дончо Атанасов – 8. Емил Ангелов; неизползвани резерви: 1. Николай Банков, 77. Бейсим Бейсим, 7. Вълчан Чанев, 44. Галин Димов, 88. Атанас Чепилов, 6. Джихат Кямил, 11. Деян Лозев; старши треньор: Димчо Ненов

Хасковлии не бяха равностойни
Деанят на мача съвпадна с 35-ия рожден на капитана на Хасково Недялко Колев/в червено/