Марек приземи Хасково - 2:1, нашите горят след червен картон

Мачът се игра пред камерна подкрепа

Новобранецът Марек който би Хасково с 10 точки на влизане в А група го би и в директния мач от елита, макар и само с 2:1. Победата идва отрезвяващо за местния отбор който тръгна сензацонно с победа над шампиона Лудогорец в първия кръг. Равенството на разградчани днес на гости на Черно Море обаче показва че те са наистина извън шампионската форма. В днешния мач срещу друг „гладен” отбор, Хасково бе надигран. За да не останат по-назад нашите направиха всичко възможно да бъдат бити - изкараха си червен картон половин час преди края на мача при 1:0. Владислав Узунов остави своите с човек по-малко след безсмислено нарушение. Обидното в случая е, че гостите играеха добре и имаха отлични шансове за гол, обикновено невиждани при гостуващите отбори.

Странно защо обаче звездата и най-опитния играч на „Хасково” Емил Ангелов бе заменен на старта на второто полувреме. Точно Бабангида на два пъти за малко не изравни резултата в края на първото полувреме, след като Мерек късметлийски поведоха с 1:0 в 16-тата минута. Гола вкара Василев след изпълнение на пряк свободен удар, а ла Андреа Пирло. Врътнатата над стената топка се заби като торпедо в горния ъгъл на несигурния този мач хасковски страж Николай Банков. Впрочем последния се реваншира, като спаси още 4/ четири/ стопроцентови положения за гол, веднъж му помогна гредата, но бе безсилен и при второто попадение на Марек дошло от дузпа в 73 минута. Вратаря Банков повали резервата Марио Близнаков в пеналта, от 11-метровия точен бе Крум Бибишков.

Преди това обаче Владислав Узунов бе отишъл вече под душовете за два жълти картона и мисията на Хасково стана безнадеждна. За щастие заралията и играч на първия кръг в А група Дончо Атанасов не мислеше така и вкара великолепен гол от въздуха след корнер в 81-та минута. Въпреки че до края на мача Хасково имаше още две чисти положения за гол си пролича, че май освен Дончо няма кой друг да вкара гол. Краен резултат 1:2, която докара неистова радост в агитката на Марек, за които това е първа победа в А група от 2008-ма година насам. За отбелязване бе лошия терен в Дупница, което бе признато и от официалните лица на мача. Другото традиционно оправдание за загубилите - съдията, в случая Ангел Баялцалиев, според всички наблюдатели и човека на БФС се е справил прилично с ръководенето на мача.

Съставите на двата отбора

МАРЕК: Емил Михайлов, Димитър Пилев, Милен Лахчев, Николай Николов, Димитър Андонов, Борислав Николов, Мартин Димитров, Петър Тончев, Милен Василев/Марио Близнаков 70 мин/, Крум Бибишков, Димитър Димитров

ХАСКОВО: 1. Николай Банков, 14. Иван Скерлев (чк), 26. Костадин Ничев, 17. Кирчо Крумов (жк), 27. Николай Димитров, 19. Мартин Райнов, 23. Владислав Узунов (чк), 4. Недялко Хубенов, 66. Васил Велев(57-Джихат Кямил), 9. Дончо Атанасов, 8. Емил Ангелов (46-Атанас Чепилов)