160 състезатели мерят сили в международния турнир по борба в Димитровград

160 състезатели от пет държави участват в 7-мото издание на турнира по борба за деца в Димитровград

160 състезатели участват в седмото издание на международния турнир по свободна борба за деца до 13 г., на който днес е домакин Спортна зала "Младост".

Организатор по традиция е Спортен клуб по борба -Димитровград и Общината. Отбори от Турция, Македония, Украйна, Молдова и България мерят сили на два тепиха от тази сутрин.

Турнирът откри кметът Иво Димов, който пожела на младите надежди в борбата много успехи.

"Радвам се, че Димитровград е домакин на това традиционно състезание и нека по-добрите победят", заяви още градоначалникът.

В късния следобед станаха ясни и резултатите. СК по борба "Димитровград" станаха отново първи в отборно класиране. Това е седма поредна победа за тукашните състезатели.

В надпреварата в зала "Младост" те спечелиха 3 златни, 7 сребърни и 4 бронзови медала. Първо място завоюваха при подготвителните Кристиян Димов (47 кг.), а също и Боби Ников (47 кг.) и Иван Бадавров (53 кг.). При момичетата със сребро се окичи представителката на СК "Димитровград" Таня Тенева.